Jak pracovat s EET

Vytvořil(a) Jakub Jirsa, Změněno dne Sat, 25 Feb 2017 v 12:26 AM dle Jakub Jirsa

Automatizace EET

Chceme vám šetřit čas a zbavit vás zbytečných starostí okolo EET. Proto je v eshopu JZSHOP 2.0 elektronická evidence tržeb maximálně zautomatizována. Eshop automaticky eviduje tržby v těchto případech:

 • Objednávka je zaplacená prostřednictvím platební brány (např. GoPay) - jakmile eshop získá notifikaci od platební brány o úhradě objednávky, objednávku označí jako zaplacenou a ve stejný okamžik vytvoří fakturu, kterou okamžitě odešle do EET.
 • Označíte objednávku jako zaplacenou (v toolboxu objednávky) - tím se automaticky vytvoří faktura a odešle do EET.
 • Označíte fakturu jako zaplacenou (v toolboxu faktury) - tím se automaticky odešle do EET.
 • Vyplníte datum (případě i částku) zaplacení v objednávce - po uložení se automaticky vytvoří faktura a odešle do EET.
 • Odešlete fakturu zákazníkovi na email pomocí změny stavu objednávky, pokud má faktura stav EET k odeslání. Pokud faktura neexistuje, automaticky se vytvoří a poté odešle do EET.

 Stavy evidence dokladů

Pro snadnou orientaci v dokladech evidovaných do EET jsme připravili několik stavů ke každému dokladu, které jsou barevně rozlišeny. 

 • K odeslání - Doklad splňuje podmínky pro vstup do EET a je připraven k odeslání. K odeslání dojde buď ručně, nebo při odeslání faktury e-mailem pomocí stavu objednávky. Na dokladu je zobrazen vodoznak "Náhled dokladu - k odeslání do EET".
 • Nevstupuje - Doklad nesplňuje podmínky pro vstup do EET (forma úhrady - příkazem, dobírkou apod.).
 • Neodesílat - Můžete určit změnou stavu, že i když doklad plní podmínky pro vstup do EET, nechcete jej odeslat.
 • Externě - Evidence tržeb je prováděná externím systémem - neeviduje se.
 • Odesláno - Odesláno do EET, úspěšně přijat FIK kód.
 • Chyba - Při odeslání došlo k chybě, na dokladu je místo FIK kód BKB a doklad je třeba odeslat do 48h. Systém se pokusí doklad odeslat znovu automaticky. 
 • Neplatná data - Doklad nebyl odeslán do EET z důvodu chybných dat (neplatný certifikát, chybějící ID provozovny apod.)

Storno e-tržby a daňového dokladu

Storno již zaevidované tržby probíhá odesláním nové účtenky s mínusovou hodnotou stornovaného daňového dokladu. Takový doklad vytvoříte snadno v toolboxu faktury (storno faktury). Tím se vytvoří nová faktura s mínusovou částkou a novým číslem.  Po vytvoření storno faktury se stav EET nastaví na "K odeslání". Účtenka tržby je tedy připravena, ale je nutné odeslat tržbu ručně. 


Historie operací evidence tržeb

Vše, co se odesílá do EET a veškeré změny dokladů lze sledovat v historii EET. Tuto historii najdete v Nastavení -> EET, záložka Historie.

historie EET


EET účtenka

Eshop nevytváří zvláštní EET účtenky, ale jsou součástí standardního daňového dokladu. Veškeré údaje EET vypisuje na konec faktury.

EET účtenka na faktuře

Pořadové číslo účtenky

Protože je ze zákona požadováno uvádět pořadové číslo EET účtenky v účetnictví, ulehčili jsme Vám práci a čísla účtenek jsme synchronizovali s číslem daňového dokladu. Do EET tedy posíláme účtenku s číslem dokladu a není nutné vézt databázi dalších pořadových čísel účtenek. 


Byl tento článek užitečný?

To je skvělé!

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Je ním líto, že jsme vám nepomohli

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Dejte nám vědět, jak můžeme tento článek vylepšit!

Vyberte alespoň jeden důvod

Zpětná vazba odeslána

Oceňujeme vaši snahu a pokusíme se článek opravit