Slevové kupóny

Vytvořil(a) Jakub Jirsa, Změněno dne Sun, 09 Sep 2018 v 09:56 PM dle Jakub Jirsa

Jak pracovat se slevovými kupóny

V e-shopu JZShop II jsou k dispozici také nástroje pro podporu marketingu. Jedním z nich je modul „Slevové kupóny“. Díky kupónu můžete zákazníky nalákat na nejrůznější slevy časově omezené či neomezené.

Slevové kupóny lze rozesílat newsletterem, sdílet na Facebooku, umístit na letáky či odměňovat věrné zákazníky.

Modul Slevové kupóny najdete v sekci „Marketing -> Slevové kupóny“. Tato sekce je rozdělena do dvou záložek – na „Slevové kupóny“ a „Automatické generování“.

V záložce „Slevové kupóny“ najdete všechny vytvořené kupóny. Ve výpisu kupónu najdete veškeré potřebné informace o čerpání, výše slevy či platnosti.


 

 

Automatické generování kupónů

V další záložce „Generování kupónů“ najdete možnosti, na základě jakých pravidel lze vygenerovat slevový kupón automaticky.

Generování kupónu z objednávky

Pokud chcete zákazníky odměnit za nákup na e-shopu a motivovat je k dalšímu nákupu, je vhodné využít právě tuto možnost generování kupónů. Každý zákazník, který nakoupí na Vašem e-shopu obdrží obrazem slevový kupón pro další nákup.

Pro vygenerování kupónu z objednávky je důležité určit, z jakého stavu chcete kupón vygenerovat.

  • Pokud chcete kupón zaslat okamžitě po vytvoření objednávky, vyberte ze seznamu stav „Nová“ (případně Vámi definovaný výchozí stav) a dejte uložit.
  • Pokud chcete kupón zasílat až po zaplacení objednávky, pak vyberte stav, u kterého máte definováno uhrazení objednávky.

Pokud nevyberete žádný stav, kupóny se generovat nebudou.


 

POZOR: Pokud změníte stav, na základě kterého se zasílá slevový kupón vícekrát, pak zákazník obdrží i slevový kupón vícekrát. Proto doporučujeme použít stav objednávky, na který se objednávka nikdy nevrátí – např. stav nová či zaplaceno.

 

Nyní si projdeme možnosti kupónu v editaci.


 


  • Zaškrtnutím možnosti „Aktivní“ zpřístupníte kupón zákazníkům k čerpání. Pokud je odškrtnuto, kupón nelze uplatnit. Pokud byl kupón již uplatněn a není nastaveno neomezené čerpání, automaticky se deaktivuje.
  • „Neomezené čerpání“ je možnost pro vícenásobné využití kupónu více uživateli. Lze s výhodou využít pro obecný kód, který rozesíláte newsletterem nebo na sociálních sitích. V tomto případě kupón nemá žádná omezení.
  • Pole „Kód“ je unikátní kód kupónu. Pokud vytvoříte nový záznam, vygeneruje se automaticky nový náhodný kód. Tento kód můžete ručně upravit. Pokud se bude jednat o vícenásobně využívaný, vztahující se ke konkrétní akci, je vhodné kód pojmenovat dle akce. Pozor na mezery a diakritiku, zadávejte vždy bez mezer a diakritiky.
  • Slevu lze zadat procentuálně či částkou. Vyberte jednu možnost a zadejte výši slevy. Sleva se odečte z celé výše objednávky kromě dopravy a platby.
  • Kupónu lze nastavit omezenou platnost. Vyplňte pole „platnost od“ a „platnost do“ a kupón bude autoamaticky aktivní pouze po tuto dobu platnosti.
  • Do pole popis můžete zadat vlastní popis kupónu pro lepší orientaci.


Vyjmutí produktu ze slevového kupónu

Pokud máte produkty s nízkou marží, na které nechcete aplikovat slevy ze slevových kupónů, jednoduše lze slevu na úrovni produktu zakázat. Zákaz slevy se vztahuje na všechny vytvořené slevové kupóny.

V editaci produktu v záložce "Rozšířené údaje" najdete zaškrtávací políčka pro zákaz slev - slevový kupón nebo objemovou slevu. 


Generování kupónů po přihlášení do newsletteru

Pokud rádi využíváte newsletter pro šíření reklamních kampaní a snažíte se pravidelně oslovovat své zákazníky, určitě vhodným motivačním nástrojem pro sběr e-mailů je odměna za registraci do newsletteru formou slevy na další objednávku.

Slevový kupón se vygeneruje okamžitě po přihlášení se k odběru novinek. Jak aktivovat tuto možnost?

V záložce „Automatické generování“ najdete položku „Při odběru newsletteru“. Nejprve musíte tuto možnost aktivovat zatrhnutím možnosti „Aktivní“. Poté se zobrazí následující možnosti nastavení.

 

Stačí nastavit výši slevy (částkou nebo procentem) a délku platnosti kupónu – v roletovém seznamu nejprve vyberete období (dny, měsíce) a do pole vpravo zadáte počet. Stačí kliknout uložit a vše je hotovo.


E-mailová šablona slevových kupónů

Slevové kupóny, které se automaticky generují, jsou zasílány přímo na e-mail zákazníkovi. Nemusíte se tedy starat o to, jak kupóny odesílat a co psát do e-mailu – vše jsme vyřešili za Vás.


Ukázka takového e-mailu s kupónem:Byl tento článek užitečný?

To je skvělé!

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Je ním líto, že jsme vám nepomohli

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Dejte nám vědět, jak můžeme tento článek vylepšit!

Vyberte alespoň jeden důvod

Zpětná vazba odeslána

Oceňujeme vaši snahu a pokusíme se článek opravit